Refrigeration Engineering and Technology

ISSN-print: 0453-8307
ISSN-online: 2409-6792
ISO: 26324:2012
Архiви

Переохолодження холодоагенту в парокомпресорній холодильній машині з проточним ресивером та повітряним конденсатором

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

Г.О. Горбенко
http://orcid.org/0000-0002-7179-1618
Р.Ю. Турна
http://orcid.org/0000-0001-5773-1400
О.В. Бучко
http://orcid.org/0000-0003-4525-5157

Анотація

У холодильній техніці розглядається процес переохолодження холодоагенту в підсистемі «конденсатор – проточний ресивер» парокомпресорної холодильної машини. Потік рідини на вході та виході з ресивера є стаціонарним та має однакове переохолодження. Таке уявлення про процес суперечить законам термодинаміки. У реальному процесі на виході з конденсатора (на вході в ресивер) потік завжди нестаціонарний (квазістаціонарний), пульсувальний. На вхід у ресивер надходить то переохолоджена рідина, то двофазний потік із конденсатора. У статті це обґрунтовано теоретичними викладками та підтверджено експериментом на холодильній машині. Проточні ресивери можуть використовуватися в різних двофазних контурах теплоперенесення, у тому числі з насосним прокачуванням рідини. Перед нами поставлено завдання розрахунку та забезпечення необхідної величини переохолодження рідини на виході з ресивера, яка залежить від безлічі режимних та конструктивних параметрів. Аналіз показав, що можна коректно вирішити задачу, використовуючи лише нестаціонарну математичну модель системи, що враховує тепло- та масообмінні процеси в ресивері, повне заправлення та теплову інерційність всіх елементів системи. Виконане дослідження дозволило створити основу для побудови моделі. Для підтвердження результатів аналізу було проведено ретельний експеримент на парокомпресорній холодильній машині з повітряним конденсатором та повітряним випарником, який встановлено у холодильній камері. Випробування були організовані на холодильному агрегаті «CAE9460T Tecumseh Europe», що працює на холодоагенті R22. Експеримент було проведено при повільному зниженні температури в холодильній камері, тому вимірювання выконувались практично за установлених режимах. Через оглядове скло на виході із конденсатора (на вході в ресивер) спостерігався двофахний пульчуючий потік високої частоти з періодом Δτ < 1 с

Ключові слова:
Парокомпресорна холодильна машина, Насосний двофазний контур теплоперенесення, Проточний ресивер, Переохолодження холодоагенту, Опис математичної моделі

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Як цитувати
Горбенко, Г., Турна, Р., & Бучко, О. (2022). Переохолодження холодоагенту в парокомпресорній холодильній машині з проточним ресивером та повітряним конденсатором. Refrigeration Engineering and Technology, 58(1), 4-11. https://doi.org/10.15673/ret.v58i1.2312
Розділ
ХОЛОДИЛЬНА ТЕХНІКА ТА ЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЇ

Посилання

1. Dossat, Roy J. (1984) Basics of refrigeration technology. Translation from English. M.: Light and food industry, 520.
2. Maak, V., Eckert, G.-Yu., Koshpen, Zh.-P. Polman. (1998) Textbook of refrigeration equipment. Translation from Fr. M: Publisher MSU, 1142.
3. Kotzaoglanian, P. (1997) Repairman's Guide. A practical guide to repairing refrigeration equipment with air-cooling condensers. Translation from French. M.: CJSC "Ostrov", 340.
4. Nikonov, A.A., Gorbenko, G.O., Blinkov, V.N. (1991) Heat exchange circuits with a two-phase heat carrier for thermoregulation systems of space vehicles. M.: NTD Center "Poisk", 302.
5. Gorbenko, G.O. (1992) Fundamentals of the synthesis of thermocirculation circuits for thermoregula¬tion systems of aircraft and power plants. Diss. for an academic degree Dr. technical science, Kharkiv, 201.