Automation of technological and business processes

ISSN-print: 2312-3125
ISSN-online: 2312-931X
ISO: 26324:2012
Архiви

Огляд системи регулювання рівня води парогенератора блоку ВВЕР-1000

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

М. М. Яроцький

Анотація

Досліджені властивості парогенератора блоку ВВЕР-1000, виведені основні характеристики об’єкта і вказані основні принципи, які допоможуть застерегти від помилок  у вивченні даного питання. Представлені види автоматичних систем регулювання та вивчені основні недоліки кожної з систем регулювання. На основі зробленого аналізу було встановлено, яка саме автоматична система регулювання є найбільш краща для парогенератора. Пояснений процес знаходження параметрів регулятора та коефіцієнтів пристроїв зв'язку для каналу витрати пари, витрати живильної води та рівня води в парогенераторі. В більшості публікацій не робиться пояснень, чому використовується 3-х імпульсна автоматична система керування, не виконується порівняння з іншими системами регулювання, і просто приводиться вже як факт що використовується 3-хімпульсна система регулювання без пояснень та тонкощів налаштування самої системи регулювання. Не робляться пояснення стосовно налаштування регулятора для 3-х імпульсної автоматичної системи регулювання і для чого потрібні коефіцієнти пристроїв зв'язку. Тому в статті зроблено пояснення, чому використовується 3-х імпульсна автоматична сиситема регулювання а не 2-х імпульсна, як правильно налаштувати регулятор рівня води та як налаштувати пристрої зв'язку і для чого вони потрібні. Приведена модель парогенератора в середовищі Simulink та показано яким чином проходить налаштування спочатку пристроїв зв'язку і потім знаходження параметрів для ПІ-регулятора. Зроблені висновки стосовно застосування 3-х імпульсної системи регулювання, яку модернізацію вона отримала на виробництві та доцільність її використання.

Ключові слова:
парогенератор блоку ВВЕР-1000, витрата води, витрата пари, тиск, блок ВВЕР-1000

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Як цитувати
Яроцький, М. (2021). Огляд системи регулювання рівня води парогенератора блоку ВВЕР-1000. Automation of Technological and Business Processes, 13(1), 26-31. https://doi.org/10.15673/atbp.v13i1.1997
Розділ
СТУДЕНТСЬКА НАУКА

Посилання

[1] V.A. Demchenko, Automatic control systems and technological processes NPP and TPS. Odesa: Astroprint, 2001, 305 p.
[2] G. T. Kulakov et al., “Matematicheskoe modelirovanie perekhodnyh processov trekhimpul'snoj sistemy avtomaticheskogo regulirovaniya pitaniya vodoj parogeneratora na sbros nagruzki,” Energy. Proceedings of higher educational institutions and energy associations of the CIS, no. 1, pp. 57-64, 2014.
[3] V.S. Mihajlenko et al., “Sintez nejromerezhevoyi sistemi avtomatichnogo regulyuvannya rіvnya vodi v barabanі kotla energobloku TES,” Scientific news of NTUU "KPI", no. 5, pp. 45-51, 2012.
[4] N.V. ZHukova et al., “Issledovanie SAR urovnya vody v PG,” Donetsk National Technical University, no. 1, pp. 8-10, 2011.